موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان

شهر اصفهان به طور معمول با آثار تاریخی شناخته  و در ذهن ها حک شده است اما قدمت موسیقی آن را نمی توان نادیده گرفت، این شهر به دلیل تاثیری که از فرهنگ اقوام و ادیان مختلف گرفته به عنوان مهد موسیقی ایران نیز شناخته می شود      .
مکان های متعددی در اصفهان برای علاقه مندان به موسیقی وجود دارد، یکی از این جاذبه ها موزه موسیقی اصفهان است که به عنوان نامه ای عاشقانه به میراث غنی موسیقیایی ایران معروف است.
این موزه با همت مهرداد جیحونی و شهریار شکرانی دو نوازنده دوستدار موسیقی سنتی در ۱۱ آذر سال ۱۳۹۴ تاسیس شد.

در این موزه با  بیش از 300 نوع ساز محلی که از گوشه و کنار ایران جمع آوری گشته، چگونگی ساخت آن و با افرادی که با موسیقی اصیل ایرانی سروکار دارند اشنا می شویم  .
این موزه با کسب نمره کامل  و رتبه ۲ از سایت تریپ ادوایزر به عنوان یکی از موفق ترین موزه های موسیقی شناخته می شود.
موزه موسیقی اصفهان از بخش های مختلفی همچون تالار سازهای محلی،تالار ساز های ملی، گذرسرآهنگان،کارگاه ساز سازی ،تالارسل ،کافه و فروشگاه تشکیل شده که بازدیدکنندگان با هر سن و سلیقه موسیقیایی می توانند از آن لذت ببرند.صدای موسیقی زنده که در مواقعی در موزه اجرا می شود قطعا تجربه بی نظیری برای اهل دل خلق می کند، گویی صاحبان تک تک سازهای موجود روایتی از زندگی سر می دهند.  برخی از سازهای این مجموعه شامل:  قانون، قیچک، چنگ، تار، تنبک، رباب، سنتور، کمانچه، بربط، نی و سه تار است.

آدرس موزه موسیقی اصفهان

اصفهان_خیابان چهارباغ عباسی_مجموعه هشت بهشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید