گردشگری خوراک در هرمزگان

نام استان هرمزگان و مرکز آن، شهر بندر عباس یادآور سواحل جنوب، دریا، آفتاب سوختگی، غذاهای تند دریایی و بانوان برقع پوش و مردمانی خون گرم است.
همین ویژگی های جذاب این استان را یکی از استان های گردشگر پذیر کشور در ماه های سرد سال کرده، خون گرمی و لهجه موسیقی بندری و غذاهای تازه و خوش رنگ بندر در کنار جاذبه های طبیعی سواحل و بنادر شگفت انگیز خلیج فارس، انگیزه اصلی سفر به هرمزگان است.

هرمزگان که در تقسیمات اخیر کشوری استانی مستقل شده، فرهنگ و آداب و رسوم خود را با تاثیر پذیری از استان های همجوارش فارس، بوشهر کرمان و سیستان حفظ کرده. فرهنگ خوراک این استان نیز مشابهت هایی با استان های همجوار دارد به طور مثال ذائقه تند مردمان بندر به تاسی از فرهنگ هندوستان و سیستان و بلوچستان ایران است.
تاثیر آب و هوای گرم و مرطوب بندر که گاهی رطوبت آن به 100 درجه می رسد با مصرف غذاهای دریایی با طبخ سرد و ذائقه تند مردم بندر با مزاج خشک به حداقل می رسد و می بینیم که این آب و هوا زندگی مردمان بندر را مختل نکرده.

کشاورزی ماهیگیری و کاربر لنج های دریایی در هرمزگان است، مواد ائلیه دریایی به وفور در دسترس است و بانوان بندری نیز با نهایت خوش ذوفی و شناخت از ادویه های متفاوت غذاهای دریایی متنوعی همچون ماهی برشته، ماهی مرکب، کوسه خشک، خوراک صدف دراز، خوراک ماهی متوتا یا حشینه، بچه پلو یا کاتوغ، گبولی، کلمبا، زیبون، هواری، هزاری و قلیه ماهی طبخ می کنند، فست فود اصیل جنوبی، سمبوسه میگو هم محصول دست بانوان جنوبی است که در کنار سواحل به وفور یافت می شود.

پس در سفر به استان هرمزگان در کنار جاذبه های جزیره کیش، جزیره قشم، جزیره هرمزگان به دنبال تست غذاهای متنوع این استان در سفره خانه های محلی و رستوران ها باشید که قطعا چشیدن این طعم های منحصر به فرد در جای دیگری قابل تکرار نیست.

 

جاذبه های گردشگری خوراک در هرمزگان

جاذبه های گردشگری خوراک در هرمزگان عبارتند از:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید