کافه حاج رئیس بوشهر

کافه حاج رئیس بوشهر

کافه حاج رئیس تنها کافه ای برای نوشیدن چای و قهوه نیست. این کافه، محلی با اصالت جهت حفظ آیین های بوشهر و برگزاری مراسم فرهنگی است.  بسیاری از مراسم های آیینی بوشهر در این کافه برگزار می شود اما اتفاق جالبی که از دل این کافه رخ داد تصمیم جمعی از هنرمندان جهت برگزاری فستیوال موسیقی کوچه بوشهر  بود.
فستیوال موسیقی کوچه بوشهر با هدف تقویت جایگاه موسیقی و آشنایی مردم با آهنگ های محلی مختلف ایران و حتی جهان شکل گرفت.
به عبارت دیگر در فستیوال موسیقی کوچه بوشهر هنرمندان موسیقی دان سراسر کشور طی روزهای خاصی در بوشهر جمع شده و با زبان موسیقی خود با یکدیگر سخن می گویند.
بسیاری از این موسیقی ها علی رغم نظم و قاعده با اصالت خود فل بداهه نواخته می شود به طور مثال نی انبان که نمونه بندری آن توسط بوشهری ها و خوزستانی ها نواخته می شود علاوه بر قائده موسیقیایی مخصوص، در فستیوال کوچه بوشهر بداهه نوازی می شود و  نوازندگان آن با تعصب خاص و انرژی زیاد مینوازند و بازدیدکنندگان را مبهوت در حال و هوای خود می سازند.
زمان برگزاری فستیوال موسیقی کوچه بوشهر در اسفند ماه و همزمان با روز ملی بوشهر به مدت ۶ روز است.   این رویداد وابسته به هیچ ارگانی نبوده و به صورت مستقل اداره می گردد. گروه های موسیقی محلی از سرتاسر کشور همچون گروه هیرون و شبدیز از بوشهر، گروه کماکان از خوزستان، گروه وحید اسداللهی از آذربایجان،  گروه نغمه دوستان از خراسان شمالی، گروه سرنای از لرستان، گروه داماهی از هرمزگان در این فستیوال در یک رقابت دوستانه آواهای بومی خود را می نوازند.
آدرس کوچه فستیوال موسیقی بوشهر بوشهر خیابان انقلاب خیابان کلیسا کافه حاج رئیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید