گردشگری جنگ استان اصفهان

Previous
Next

گردشگری جنگ استان اصفهان

  • موزه دفاع مقدس اصفهان فعلا در فاز اول به بهره­برداری رسیده است و شامل نمایش انواع متنوعی از ادوات جنگی و نظامی به همراه ارائه توضیحاتی در خصوص آنها است. ساختمان اصلی موزه در دست احداث است که به منظور معرفی و حفظ یاد و خاطره جنگ به خصوص شهدا و رزمندگان اصفهان طراحی شده است و دارای بخش های متنوع قابل توجهی است. 
  • گلستان شهدای شهر اصفهان که با دفن ابوالحسن شمس آبادی در نزدیکی تخت فولاد شکل گرفت امروزه  مدفن 23500 شهید و یکی از شهیدپرورترین استان های کشور است. این گلستان به قطعات مختلفی نام گذاری شده و در هر قطعه نام شهدای شاخصی به چشم میخورد. یکی از پر بازدیدترین های آن قطعه فرماندهان یا شهدای کربلای 5 است. قطعه مدافعان حرم از جدیدترین آنها و محل دفن شهدای مدافع حرم است.
  • موزه شهدای اصفهان واقع در خیابان شمس آبادی، ساختمانی دو طبقه و محل نمایش آثار و معرفی شهیدان انقلاب و جنگ 8 ساله است که در قالب 4 تالار طراحی شده. تالار اول مختص به معرفی و نمایش اثاری مانند لباس و عکس و… شهیدان انقلاب و پیش از آن می باشد. در تالار دوم شاهد معرفی شهدای شاخص ویژه استان هستیم و تالار سوم شهدای صنف های مختلف حاضر در جنگ مثل ورزشکاران یا پزشکان معرفی شده اند. تالار چهارم که به تالار صمعی و بصری نامگذاری شده به پخش فیلم های مستند جنگ برای اشنایی بازدیدکنندگان با حال و هوای آن روزها اختصاص یافته. از دیگر بخش های موزه، یادمان شهیدان زن، شهدای ترور، شهدای ارمنی و اسرا است که با نمایش عکس و وسائل شخصی و دست نوشته ها بازدیدکنندگان را با آنها آشنا می سازد.